Rudnická Rokle & SMX Racing team Rudník

V Hostovicích u Pardubic 12.12. proběhlo vyhlášení SMS Pardubice v motokrosu za rok 2014. SMX Racing team se neztratil a v konečném hodnocení měl hned čtyři své jezdce. Všem patří velký dík za super bomba umístění v této sezoně. Dále děkujeme všem partnerům teamu: Mitas, Goldfren, Pekařství u Geislerů, Unifleg, Sava, Moto deník.cz, Domov-Koliba, MV autobusová doprava,

Číst dál

SMX Racing team na vyhlášení Novacupu 2014. Team se nezúčastnil celého seriálu, ale i tak získal druhé místo v kategorii do 26 let a to Míša Plíhal. Tento seriál je nejrozšířenější cup v ČR a tak druhé místo Michala Plíhala je velmi ceněno. Děkujeme jezdcům, doprovodu a hlavně partnerům teamu, bez kterých by to nešlo. Dále bych poděkoval promotérovi seriálu Jarimu a jeho realizačnímu teamu.

Číst dál

Koncem roku 2013 došlo k zániku Sava-Ufo Racing teamu a obnovení SMX Racing teamu. Cíl teamu zůstal stejný, absoulovat co nejvíce závodů v regionu a podpořit kvalitou tento sport. Myslím, že jsme dostatečně splnili tyto cíle, objevovali jsme se na předních pozicích, jak v regionu, tak na MČR a dělali dostatečnou reklamu svým partnerům: Sava, Mitass, Gold-fren, Pekařství u Geislerů, Unifleg, Aerotec,

Číst dál

Poslední podnik SMS Pardubice se konal 20.9.2014 v Třemošnici, při tomto klání se uskutečnil také poslední závod MEZ MČR vet. Trasa byla připravena a vše proběhlo v naprostém pořádku. SMX Racing team se neztratil a za přispění fanklubu 671 bodoval. Ve třídě Hobby Open Tomáš Linek skončil na druhém místě, ostatní bodovali a neztratili se. V celkovém pořadí se Tomáš posunul na třetí místo,

Číst dál

Další díl Nova cupu se uskutečnil 27.9. v Opatově. Po večerním a ranním dešti se trasa změnila v bahnisko, což bylo velmi dobré, protože odpolední jízdy měly ideální povrch. Hodně jezdců přezouvalo na pneu Sava-Mitas SX20/C30,31, vhodnou do těchto podmínek. Což využil Jan Jílek a ve své kategorii zvítězil- blahopřejem. SMX Racing team ve složení Plíhal a Wiesner, oba jezdci se neztratili a

Číst dál

Po prázdninové přestávce se konal další díl SMS Pardubice na překrásné přírodní trati v Rudníku. Pneu Sava-Mitas v zastoupení SMX Racing teamu ukázala svoji vysokou kvalitu a dovezla jezdce ke dvěma vítěstvím a nebít jiných technických problémů dalších jezdců, bylo vítězů více. I tak se stále drží v popředí sms. Ve třídě MX2 hobby je Jan Wiesner 113. v průběžném seriálu na šestém místě.

Číst dál

SMX Racing team se o víkendu zúčastnil volného závodu ve Skorošicích. Na této trati nedaleko Javorníku se sešlo okolo čtyřiceti jezdců. Kamenitá, perfektně připravená trat s pěkným roletovým výjezdem, nejlépe vyhovovala Jindrovi Luxovi z Klášterce. Na dalších dvou místech SMX Racing team, Petr Matěna a Michal Plíhal, škoda technických problémů domácího Jana Wiesnera i ten by zasáhl do pořadí.

Číst dál

Další díl Nova-cupu se konal 9.8.2014 v Žamberku. Na této již známé trati se sešlo dosti závodníků v čele s Petrem Bartošem. Pořadatel odvedl opět super práci a závod proběhl, až na nějaká ta zranění bez větších problémů. SMX Racing team se neztratil a obsadil dvě čtvrtá místa: 28. Michal Plíhal a 8. Tomáš Linek. Michal si udržel celkové druhé místo v seriálu, což je super.

Číst dál

Další díl SMS se konal na již známé trati v Žamberku, sešlo se docela dosti jezdců, což zkvalitnilo tento krajský seriál motokrosu. SMX Racing team byl samozřejmě součástí závodu. Trasa byla velice dobře připravena a organizace klapala super. Ve třídě veteránů byl k vidění souboj tří jezdců startujících v MČR, vítězem se stal Dušan Tichý, před Michalem Kynčlem a SMX  71. Martinem Runkasem.

Číst dál

Další díl SMS Pardubice v motokrosu se konal v Opatově. Jak bývá zvykem, tak pořadatelé v Opatově, jsou prostě perfektní. Naorali a prokropili dráhu, již v pátek a tak samotný závod proběhl perfektně. SMX Racing team se neztratil, trochu smůly si vybral Runkas, když vyhrál 1. jízdu a ve druhé vedl a prorazil pneu - to je motokros. Dařilo se Michalovi Plíhalovi- obsadil celkově 4. místo a Honzovi Wiesnerovi,

Číst dál

Další díl MMČR v motokrosu se konal Dlouhé Loučce u Uničova. Z jezdců SMX se představil ve třídě Veterán 71 - Márfy Runkas, ten, jak bývá jeho zvykem, dobře zajel kvalifikaci 5. místo. V první jízdě po pořádném kropení nejlépe odstartoval Michal Kynčl, ale po prvním kole vedl Baborovský, následován Nešporem a Runkasem. Ten se propracoval na druhé místo,

Číst dál

Na dalším dílu Novacupu v Žamberku 31. 5. se SMX Racing team představil jen se dvěma jezdci: 28 - Michal Plíhal a 113 - Jan Wiesner. Oba dva předvedli super výkony a neztratili se ve startovním poli. Michal obsadil celkově 2. místo. Velká gratulace a Honza celkově 5. místo ve své třídě. Perfektní závod těchto mladých jezdců. SMX Racing team... super bomba.

Číst dál

SMX Racing team na již IV. podniku SMS Pardubice konaném na bývalém ruském cvičišti v Trutnově. Trasa byla perfektně pořadateli připravená, jen v pátek voda chyběla. Takže děkujeme tomu nahoře, že v noci přišel vydatný déšť a vše dodělal- super. Závod proběhl podle nového systému perfektně a tak všichni zúčastnění chválili. SMX Racing team udržel své postavení v seriálu a opět dosti bodoval.

Číst dál

Další díl Nova cupu se konal 17.5. v Bousově, samozřejmě s SMX Racing teamem. Nekompletní team byl vidět a v celkovém pořadí drží 28.Míša Plíhal stále třetí místo a v licencích 71. a 321. Márfy s Honzou 6. a 7. místo. I přes okrajovou účast v tomto seriálu (krejí se termíny) stále bojujeme o přední umístění. Na druhou jízdu trochu sprchlo, bláta bylo dost. Dík všem a hlavně také fotografce Janině Wiesnerové,

Číst dál

SMS Pardubice a další podnik konaný v Městečku Trnávce u Moravské Třebové. Na této superkrosové trati v noci pěkně zapršelo a tak vznikly super bomba závody, jinak by byl velký problém s kropením a bezpečností jezdců. Jezdci SMX nezklamali a opět se prezentovali na bodovaných místech. V Hobby MX2 se Jan Wiesner umístil na 10. místě (škoda zranění ve druhé jízdě, jinak měl na první pětku).