Rudnická Rokle & SMX Racing team Rudník

Litomyšl a Bousov - 18.6.2016

V sobotu 18. června se konaly hned dva seriály závodů. V Benátkách u Litomyšle to byl v pořadí již čtvrtý závod SMS Motokrosu Pardubice a v Dolním Bousově taktéž čtvrtý závod seriálu Motocross Cup. SMX Racing team Rudník měl na stupních vítězů hned dva jezdce, Tomáše Nývlta a Michala Plíhala.

Na trati v Dolním Bousově v kategorii do 85 ccm skončil na 4. místě #4 Jarda Vopršal. V kvalifikaci měl sice druhý nejlepší čas, ale v první jízdě skončil třetí a v té druhé po technické závadě na motocyklu až na osmém místě. V celkovém bodování seriálu je na krásném druhém místě. Výsledkové listiny všech závodů najdete na www.motocrosscup.cz.

Na nově pozměněné trati v Benátkách u Litomyšle se představilo celkem osm našich jezdců. V kategorii Hobby MX2 po druhém a prvním místě v jednotlivých jízdách zvítězil #62 Tomáš Nývlt a stále drží celkové vedení. Nutno podotknout, že Tomáš závod absolvoval s nedoléčeným zlomeným žebrem, které si přivodil minulý týden na závodech v Městečku Trnávce. V kategorii Hobby Open po pátém a druhém místě v rozjížďkách vybojoval krásné pódiové 3. místo #28 Michal Plíhal. Na 10. místě pak skončil #8 Tomáš Linek. V kategorii Hobby po osmém a sedmém místě v jednotlivých rozjížďkách skončil na celkovém 8. místě #9 Marek Nývlt a v seriálu zůstává na průběžné čtvrté pozici. Ve stejné kategorii skončil na 19. místě #206 Pavel Plachta. V kategorii Veterán I byl na 13. místě #38 Robert Kadlec a v kategorii Veterán II na 8. místě #49 Pavel Kněžourek. Velkou smůlu měl náš jezdec v kategorii licencí #71 Pavel Dvořáček, který první jízdu pro zranění kotníku nedokončil a k té druhé i přes veškerou snahu nenastoupil. Výsledkové listiny všech závodů najdete na www.casomeric.com.