Rudnická Rokle & SMX Racing team Rudník

Žamberk - 26.6.2016

V neděli 26. června se konal v Žamberku pátý závod seriálu Nova Motocross Cup. Předvedlo se zde hned šest jezdců SMX Racing teamu Rudník, z nichž dva skončili na stupních vítězů, byl to Michal Plíhal a Tomáš Linek. Neděle byla náhradním termínem za závod, který byl zde 9.4. pro přívalové deště zrušen.

V kategorii 21 - 32 let vybojoval celkové 3. místo #28 Michal Plíhal. Identických výsledků dosáhl v kategorii Hobby 33 - 42 let #8 Tomáš Linek, který také skončil na celkovém 3. místě. Oba tito jezdci byli ve svých kategoriích v jednotlivých rozjížďkách vždy třetí. Oba dva také absolvovali teprve druhý závod tohoto seriálu a proto jim schází body pro atakování horních pozic v průběžném pořadí.

Ve stejné kategorii jako Tomáš jeli ještě další tři jezdci. Na 4. místě skončil #225 Petr Matěna, který se vrátil do sedla motocyklu po pauze, za kterou mohla jeho zlomená ruka z Benátek u Litomyšle. Na 9. příčce se umístil #9 Marek Nývlt, díky bodům za šesté místo z kvalifikace, protože první rozjížďku dojel desátý a tu druhou až jedenáctý. V celkovém bodování tohoto seriálu i přesto zůstává na 5. místě. Smolný den měl jezdec z číslem #206 Pavel Plachta, který si po pádu v první jízdě zlomil klíční kost. V kategorii Hobby 43 - 54 let dojel na 21. místě #38 Robert Kadlec.

Výsledky všech závodů tohoto podniku najdete na serveru Nova Motocross Cup.