Rudnická Rokle & SMX Racing team Rudník

Heřmanice, Trutnov, Liberec, Vranov - 3. a 4.9.2016

Tento víkend se konaly hned čtyři seriály závodů. V Dolních Heřmanicích se konal šestý závod seriálu Motolevel MX Cup. V Trutnově to byl v pořadí již pátý závod Motokross Cupu. Liberec hostil čtvrtý závod seriálu CAMS Cross Country a ve Vranově u Brna se jel pátý závod seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky Buksa/Ados v Motokrossu.

Na trati v Dolních Heřmanicích v kategorii MX1 Hobby obsadil celkové 9. místo #8 Tomáš Linek, který v jednotlivých jízdách skončil třináctý a třetí. Tomáš je v seriálu celkově na druhé pozici se ztrátou 19 bodů na prvního. V kategorii MX2 Hobby si vyjel celkové 2. místo #62 Tomáš Nývlt, který v obou jízdách osadil druhá místa a stále je na vedoucí pozici tohoto seriálu s náskokem 83 bodů.

Další podnik, kterého se zúčastnili dva jezdci SMX Racing team Rudník, byl dvoudenní závod seriálu CAMS Cross Country v Liberci. V kategorii CAMS E1 skončil v sobotu pátý a v neděli třetí #769 Radim Nossek. Radim je v tomto seriálu na průběžném 2. místě se ztrátou 51 bodů na svého týmového kolegu #796 Pavla Šmahela, který skončil v sobotu i v neděli na prvním místě a zvítězil také ve vloženém závodě dvojic v kategorii Hobby.

Na krásně upravené a nakropené trati v Trutnově se na celkovém 4. místě v Kategorii do 80 ccm umístil # Jaroslav Vopršal. V první jízdě skončil na čtvrtém a ve druhé jízdě na třetím místě.

Na pěkné trati ve Vranově u Brna se náš jezdec #71 Pavel Dvořáček kvalifikoval ve třídě MX2 mezi 42 nejlepších jezdců České republiky. V hlavních závodech pak obsadil 27. a 29. místo.