Rudnická Rokle & SMX Racing team Rudník

Jezdci teamu se v sezoně 2015 opět umísťovali na předních místech v závodech MČR, SMS Pardubice, Nova cupu a dalších závodech. Marek Nývlt obsadil na SMS Pardubice ve třídě Super Hobby MX2 - 2. místo. Ve třídě Hobby Open - jezdci Michal Plíhal 4. místo, Jan Wiesner 5. místo, Martin Runkas 8. místo a

Číst dál

Závěrečný program SMX Racing teamu proběhl 17.10. - Nova cup v Třemošnici a hned 24.10. SMS Pardubice v Nové Pace. Na obou podnicích jsme byli na stupních, takže spokojenost. Tomáš Nývlt si udržel celkové druhé místo v Nova cupu a v SMS Pardubice - Michal Plíhal a Jan Wiesner skončili čtvrtý a pátý.

Číst dál

V sobotu 10.10. se uskutečnil první ročník motokrosu o putovní pohár Rudnické rokle. Na startu byly druhý a třetí jezdec z ME 2015 - Bartoš, Michalec, Nedvěd - Orion RS Petrol a dále další jezdci z domácí špičky. Závody v Rudníku měli mistrovskou úroveň, jak po stránce pořadatelské, tak jezdecké. Peněžní prémie, ceny do pátého místa, věcné ceny,

Číst dál

Předposlední díl seriálu Nova cupu se uskutečnil na předělané trati v Žamberku. Pořadatelé vše zvládli na výbornou a závody se odjeli bez problémů a zranění. Super bomba! Pochvala patří také jezdcům SMX Racingu teamu, kde Tomáš Linek obsadil první místo, sekundoval mu další jezdec SMX Tomáš Nývlt, ten ovšem v každé jízdě udělal chybu a to ho stálo boj o první místo.

Číst dál

Další díl Nova cupu se uskutečnil v sobotu 5.9.2015, již letos podruhé v Opatově. Organizace zde opět na mistrovské úrovni, počasí super a jezdců celkem 160. SMX Racing team opět na stupních vítězů. Tomáš Linek a Tomáš Nývlt dojeli na druhém a třetím místě a tím si přehodili pořadí z minulých závodů. Míša Plíhal opět

Číst dál

Pátý díl seriálu MEZ MČR v motokrosu se uskutečnil v Kaplici. Na dobře upravené trati s písčitým povrchem jsme se neztratili. Martin Runkas (Orion RS Petrol) zajel 3. místo v kvalifikaci a v první jízdě obsadil 4. místo. Druhá jízda po dvou pádech (ze třetího a potom z pátého místa) nedokončena - škoda. I tak velký dík teamu, sponzorům a rodině.

Číst dál

Hned další víkend se SMX Racing team přesunul na podnik SMS Pardubice do Opatova u Svitav. Pořadatel zde odvedl, jako vždy, super bomba práci. Trasa byla super. SMX Racing team se neztratil a i když to na bednu nestačilo, bojoval. Všem patří velký díky. Za Orion RS Petrol team byl 71 Runkas na třetím místě.

Číst dál

ne 4. až 5.7. 2015 se uskutečnilo Mezinárodní MČR motokrosu v Jiníně u Strakonic. Tohoto závodu se zúčastnil jezdec 71 Martin Runkas jezdící za Orion RS Petrol. V první jízdě po pádu ze čtvrtého místa obsadil 10. místo. V druhé jízdě bojoval do předposledního kola o čtvrté místo, nakonec dojel pátý. Organizátorům se tento podnik opravdu povedl a patří mu velký dík.

Číst dál

Hned za týden 20.6. se team rozjel na volný závod do Skorošic. Zde na domácí trati u Wiesnerů se nejvíce dařilo Janu Wiesnerovi a Tomíku Nývltovi, oba vyhráli, Martin Runkas skončil druhý a ve veteránech Robert Kadlec obsadil páté místo. Opět bych chtěl poděkovat pořadatelů, partnerům teamu a jezdcům. Dík!

Číst dál

SMX Racing team se 13.6. 2015 zúčastnil, ne v kompletním složení, dalšího dílu Nova cupu v Žamberku. Zde se sjelo 120 závodníků a i SMX Racing team se neztratil. Tomáš Nývlt ve své kategorii obsadil pěkné druhé místo a i toto místo si drží v seriálu 2015. Ostatním jezdcům SMX se příliš nedařilo. Všem patří dík!

Číst dál

Hned následující týden jel na SMS do Trutnova, i přes sucho zde závody pořadatelé zvládli na výbornou, trať byla perfektně připravená, jezdců přijelo o něco méně než do Ledče, ale i tak to bylo super. Jezdci SMX opět super a v konečném pořadí seriálu Hobby patří Marku Nývltovi 2. místo, v Hobby Open Michalu Plíhalovi 3. místo, Janu Wiesnerovi 5. místo a Petru Matěnovi 11. místo.

Číst dál

SMX Racing team se ve dnech 9. - 10.5. zúčastnil hned dvou podniků v motokrosu. V sobotu 9.5. zavítal na druhý podnik Novacupu do Benátek n/J , zde bojoval Tomáš Nývlt o pódium, ale po pádu obsadil bramborové čtvrté místo. Ostatní bodovali a prali se z těžkou tratí. V seriálu patří T. Nývltovi 3. místo. Wiesnerovi patří 10. a Plíhalovi 12. místo, kteří kvůli technickým problémům nebodovali ve všech jízdách.

Číst dál

Novacup 2015 odstartoval prvním podnikem sezony v Opatově a hned se sjelo 180 jezdců všech kategorií. Počasí vyšlo a trasa, jak je tu zvykem byla super připravená, kropení a organizace promotéra Kuriho - také super, přirovnal bych to k závodům SMS v Rudníku, kde se také uskuteční jeden ze závodů Novacupu... máme se nač těšit. SMX Racing team a jeho první letošní bedna.

Číst dál

Druhý závod se uskutečnil hned za týden na přírodní trati v Rudníku. Zde se sešlo o něco méně jezdců, ale kvalitu a suprovskou připravenost závodu to nezkazilo. Vše proběhlo na výbornou. SMX Racing team obsadil opět přední místa a Petr Matěna dokonce podium, Michal Plíhal byl čtvrtý a ostatní bojovali statečně o mistrovské body SMS. Všem patří velký dík, jezdcům, pořadatelům a partnerům SMX!

Číst dál

Sezona začala a SMX Racing team se, jak na prvním podniku SMS Pardubice v Třemošnici neztratil. Team je opět v popředí ve startovním poli, tak je o něm slyšet i v zákulisí. V Třemošnici se odjel velmi kvalitní závod a všichni jezdci SMX bodovali, byl to první ostrý závod sezony a tak byl každý rád, že se zdravý vrací domů. Všem patří velký dík, jezdcům, pořadatelům a partnerům SMX!

Číst dál