Rudnická Rokle & SMX Racing team Rudník

Dolní Heřmanice a Žamberk - 21.5.2016

Oba sobotní závody byly pro SMX Racing team Rudník ve znamení vítězství. Ve svých kategoriích vyzkoušeli hned tři naši jezdci jak vysoký je ten nejvyšší stupínek. V Dolních Heřmanicích se jel čtvrtý závod seriálu Motolevel MX Cup a v Žamberku třetí závod seriálu Nova Motocross Cup.

V Dolních Heřmanicích kategorii MX2 Hobby ovládl dvěma vyhranými jízdami #62 Tomáš Nývlt a zvýšil svůj náskok v celkovém hodnocení na 44 bodů. V kategorii MX1 Hobby po třetím a prvním místě v jednotlivých rozjížďkách zvítězil #8 Tomáš Linek a poskočil tak o dvě příčky na celkové třetí místo. Na druhého jezdce teď ztrácí pouhých 17 bodů. Výsledky všech závodů tohoto podniku najdete na serveru Motolevel MX Cup.

Druhý sobotní závod se odjel na pěkně připravené trati v Žamberku, která doznala několik výrazných změn. V kategorii Hobby 21 - 32 let zvítězil #28 Michal Plíhal, který vyhrál jak kvalifikaci tak i první jízdu. Závěrečnou rozjížďku pak dojel na jistotu druhý. Je velká škoda, že jel Michal v tomto seriálu letos svůj první závod, jinak by určitě v celkovém bodování útočil na ty nejvyšší příčky. V kategorii s nejvyšší účastí (30 jezdců) Hobby 33 - 42 let skončil na 10. místě #9 Marek Nývlt a poskočil tak o jednu příčku na celkové 5. místo. Jezdec #206 Pavel Plachta dojel na 21. místě. V kategorii Hobby 43 - 54 let dojel #49 Pavel Kněžourek na 22. místě a #38 Robert Kadlec 23. místě. Výsledky všech závodů tohoto podniku najdete na serveru Nova Motocross Cup.