Rudnická Rokle & SMX Racing team Rudník

Městečko Trnávka - 11.6.2016

V sobotu 11. června se v Městečku Trnávka odjel v pořadí již třetí závod SMS Motokrosu Pardubice. Tento závod se jel v náhradním termínu místo Ledče nad Sázavou. Na výborně připravené trati plné skoků za SMX Racing team Rudník bojovalo o cenné body celkem sedm našich jezdců.

Vítězem kategorie Licencí do 125 ccm se po obou vyhraných jízdách stal jezdec #71 Pavel Dvořáček, který stále pevně drží celkové prvenství v tomto seriálu. V Kategorii Hobby Open po dvou čtvrtých místech v rozjížďkách vybojoval 4. místo #8 Tomáš Linek. Na 6. místě po dvou pátých místech v rozjížďkách dojel #28 Michal Plíhal. V kategorii Hobby MX2 zajel nejrychlejší čas v kvalifikaci #62 Tomáš Nývlt. V první jízdě však výhodu výběru nejlepšího startovního místa nevyužil a po nevydařeném startu se musel postupně propracovat zpět na vedoucí pozici. Tu však po ošklivém pádu hned ztratil a s otřesem mozku a zlomeným žebrem skončil v rukou lékařů a do druhé jízdy již nenastoupil.

V kategorii Hobby po devátém a šestém místě v jednotlivých jízdách vybojoval 8. místo #9 Marek Nývlt a v seriálu poskočil o jednu příčku na celkové čtvrté místo se ztrátou osmi bodů na třetího. V kategorii Veterán I skončil na 14. místě #38 Robert Kadlec. V kategorii do 80 ccm měl premiéru náš nový nadějný jezdec #4 Jarda Vopršal, který hned v kvalifikaci ukázal své kvality a zajel třetí nejrychlejší čas. V první jízdě hned po startu bohužel nepříjemně upadl a závod nedokončil. Do druhého závodu již pro zranění nenastoupil.

Výsledkové listiny všech závodů najdete na www.casomeric.com.