Rudnická Rokle & SMX Racing team Rudník

Rudník - 27.8.2016

V sobotu 27. srpna se konal v Rudníku sedmý závod seriálu Nova Motocross Cup. V téměř tropickém počasí se ho zúčastnilo celkem pět domácích jezdců SMX Racing teamu Rudník, z nichž dva stanuli na pódiových místech. Velký dík patří také pořadatelům, kteří připravili trať na výtečnou a díky preciznímu kropení se téměř neprášilo.

V kategorii 21 - 32 let po obou vyhraných jízdách vybojoval celkové 1. místo #62 Tomáš Nývlt. Ve stejné kategorii skončil #28 Michal Plíhal osmý a v seriálu zůstává na průběžném 6. místě. Třetí domácí jezdec v této kategorii #769 Radim Nossek dojel jedenáctý. V kategorii Hobby 33 - 42 let skončil na celkovém 3. místě #225 Petr Matěna a poskočil tím na 6. místo v seriálu, hned za svého týmového kolegu #9 Marka Nývlta, který dojel tento závod na celkovém 6. místě. V kategorii Hobby 43 - 54 let dojel na 12. místě #38 Robert Kadlec. Výsledky všech závodů tohoto podniku najdete na serveru Nova Motocross Cup. Další podnik tohoto seriálu se jede 10. září v Klášterci nad Orlicí.

Ve stejný den se odjel také prestižní závod Mezinárodního mistrovství České republiky juniorů v Krásné Lípě. Tohoto závodu se ve třídě do 80 ccm zúčastnil náš jezdec #4 Jaroslav Vopršal, který se umístil na pěkném 13. místě.