Rudnická Rokle & SMX Racing team Rudník

Dalečín, Trutnov, Opatov - 17. a 18.9.2016

Tento víkend se konaly tři seriály závodů. V Dalečíně se konal sedmý závod seriálu Motolevel MX Cup. V Trutnově to byl v pořadí také sedmý a předposlední závod SMS Motokrosu Pardubice a v neděli v Opatově u Svitav se jel šestý závod seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky Buksa/Ados v Motokrossu.

Na pěkné trati v Dalečíně v kategorii MX1 Hobby obsadil celkové 2. místo #8 Tomáš Linek, který v jednotlivých jízdách skončil druhý a pátý. Díky tomuto skvělému umístění se Tomáš dostal v seriálu na celkovou první pozici. Do posledního závodu sezóny, který se odjede také v Dalečíně, půjde s těsným náskokem 13 bodů.

Další podnik, kterého se zúčastnili čtyři jezdci SMX Racing teamu Rudník, byl Přebor východních Čech v motokrosu. Vzhledem k tomu, že v průběhu závodu zastihly trutnovskou trať silné přívalové deště, musely být závody zrušeny. Někteří jezdci proto už nestihli odjet své druhé rozjížďky. V kategorii do 125 ccm se na 3. místě umístil #71 Pavel Dvořáček po obou vyhraných jízdách a s náskokem 89 bodů stále vede průběžné bodování seriálu. V kategorii Hobby MX2 zvítězil #62 Tomáš Nývlt a zvyšuje tím své celkové prvenství v seriálu na 36 bodů. V kategorii Hobby Open skončil na 2. místě #225 Petr Matěna. V téže kategorii pak dojel na 9. místě #28 Michal Plíhal a v seriálu je na průběžném 3. místě. Michal má náskok pouhé 3 body na čtvrtého a 4 body na pátého jezdce. V kategorii Hobby vybojoval 5. místo #9 Marek Nývlt a v seriálu poskočil na průběžnou čtvrtou pozici. V kategorii Veterán I byl na 8. místě #38 Robert Kadlec.

Na nově zrekonstruované trati v Opatově u Svitav se náš jezdec #71 Pavel Dvořáček, i přes únavu ze sobotních závodů v Trutnově, kvalifikoval ve třídě MX2 mezi 42 nejlepších jezdců České republiky. Z prvního hlavního závodu musel pro technickou závadu na motocyklu odstoupit a obsadil tak 36. místo. V druhé jízdě se mu dařilo už o poznání lépe a skončil tak na pěkném 27. místě.