Rudnická Rokle & SMX Racing team Rudník

Nová Paka - 15.10.2016

V sobotu se odjel v Nové Pace sedmý a poslední závod SMS Motokrosu Pardubice. Představilo se na něm celkem sedm jezdců SMX Racing teamu Rudník. V kategorii do 125 ccm se na 1. místě umístil #71 Pavel Dvořáček po dvou vyhraných jízdách a suverénně tak zvítězil i v celkovém bodování seriálu.

V kategorii Hobby MX2 po obou vyhraných jízdách zvítězil #62 Tomáš Nývlt a pohlídal si tak prvenství v celém seriálu. Tomáš ještě zvítězil ve vloženém závodě družstev, který jel společně s Michalem Votroubkem (licence) a Matějem Skořepou (65 ccm). Ve stejné kategorii dojel v první jízdě na třetím místě #96 Pavel Šmahel, který měl však ve druhé jízdě nepříjemný pád a se zlomenou klíční kostí tak skončil v rukou lékařů. Celkově pak byl hodnocen na 5. místě a v celém seriálu po čtyřech vynechaných závodech je jedenáctý.

V kategorii Hobby Open skončil na celkovém 5. místě po čtvrté a šesté pozici v jednotlivých jízdách #28 Michal Plíhal a v seriálu je nakonec na pěkném třetím místě. Jezdec #8 Tomáš Linek po dvanáctém a desátém místě skončil celkově desátý a v celém seriálu mu patří 6. příčka. Další jezdec #225 Petr Matěna odjel pouze kvalifikaci a pro technickou závadu na motocyklu už do hlavních závodů nenastoupil. V seriálu je Petr po pěti vynechaných závodech jedenáctý.

V kategorii Hobby vybojoval celkové 4. místo #9 Marek Nývlt a v celém seriálu nakonec skončil na čtvrtém místě. Marek byl v první jízdě třetí a ve druhé se dokonce probojoval až na první pozici, o kterou však záhy přišel, díky technickému problému na motocyklu a s velkou ztrátou nakonec dojel až devátý. Ve stejné kategorii po dvou šestých místech dojel na celkovém 7. místě #769 Radim Nossek, který v tomto seriálu odjel pouze tři závody a proto skončil až na celkovém 12. místě.

V kategorii Veterán I byl na 8. místě #38 Robert Kadlec po dvou osmých místech v rozjížďkách. V celém seriálu pak skončil devátý.