Rudnická Rokle & SMX Racing team Rudník

Rudník - 29. a 30.7.2017

V Rudnické rokli se pořádal III. ročník motokrosového závodu O PUTOVNÍ POHÁR RUDNICKÉ ROKLE. Celou akci slavnostně zahájila a první hlavní závod odstartovala Náměstkyně Ministerstva pro místní rozvoj Ing. Klára Dostálová.

Pozvání přijali trojnásobný vicemistr světa v motokrosu Miroslav Halm, starosta obce Rudník ing. Aleš Maloch a místostarosta ing. Jiří Stuchlík. Závodů se účastnila esa Českého motokrosu a endura Petr BARTOŠ (ORION racing team), Martin MICHEK (BUKSA/ADOS KTM TEAM), Jaromír ROMANČÍK (JD 191 KTM Racing Team), Michal VOTROUBEK (BV Racing), Jonáš NEDVĚD (ORION racing team), Milan Engel (MRG s.r.o. Dakar team). Domácí SMX Racing team Rudník ve třídě MX2 reprezentoval Pavel DVOŘÁČEK, který příjemně překvapil na MMČR v Petrovicích. V Rudníku byl k vidění opravdu kvalitní motokros, který komentoval skvělý motokrosový komentátor Petr KOVÁŘ.

Do Rudnické rokle také přijel nejúspěšnější (celkově 11. místo) motocyklový závodník Rallye Dakar 2017 Ondřej KLYMČIW. Ondra v rámci tréninku závodil a ve své třídě obsadil krásné 2. místo. Po celý víkend si bylo možné prohlédnout Ondrův závodní speciál a expozici o Dakaru. Na besedě v sobotním podvečeru, Ondra povídal o tom, jak těžká je příprava a samotný závod Rallye Dakar. O přestávce diváci viděli odpolední a večerní vystoupení party kaskadérů skupiny Crazy Day, kteří předvedli neuvěřitelné dech beroucí kousky (salta, otočky, skoky z rampy, atd.) na BMX kolech. Během závodního dne proběhla také divácká tombola a na závěr byl i pěkný ohňostroj, který ve svém závěru osvítil symbolická RR (Rudnická rokle). 

Výsledky jezdců SMX Racing team Rudník

Místním fanouškům a SMX Racing teamu Rudník udělali velkou radost místní borci, kteří se určitě neztratili. Na krásné třetí příčce ve třídě MX2 se umístil Pavel DVOŘÁČEK a to i přes to, že byl nemocný a bral antibiotika. Super výkon podal Tomáš NÝVLT, který skončil ve třídě hobby MX2 na prvním místě. Ve stejné třídě se na čtvrtém místě umístil Radim NOSSEK a hned za ním dojel Honza WIESNER. Ve třídě hobby OPEN se po smolné první rozjížďce na čtvrtém místě umístil Tomáš LINEK a ve stejné třídě skončil celkově jedenáctý Tomáš FAJGL a hned za ním Pavel PLACHTA. Ve třídě VETERÁN I si zazávodil Pavel KNĚŽOUREK, který celkově obsadil desátou příčku. Brzké uzdravení přejeme zraněnému jezdci Markovi NÝVLTOVI. Všem jezdcům a fanouškům děkujeme za účast a podporu.

Fotky a video ze závodů v Rudníku