Rudnická Rokle & SMX Racing team Rudník

Letohrad - 15.1.2017

Velkým překvapením na prvním podniku Mistrovství ČR v motoskijoringu, byla posádka našich borců SMX racing teamu Rudník, ve složení Michal Plíhal s lyžařem Josefem Poulem. Kluci jeli opravdu skvěle ve všech kvalifikačních jízdách a bez problému se probojovali do A finále, kde obsadili skvělé 3. místo. Kluci super!

S ostatními borci, už tak veselo nebylo. Pavel Dvořáček se musel na prvních závodech obejít bez svého lyžaře Petra Čížka (nemoc), kterého na poslední chvíli obětavě zaskočil týmový kolega Tomáš Nývlt, za což mu patří velké uznání. Kluci se snažili, ale stačilo to pouze na 13. pozici. Pavlu Šmahelovi se hned v první kvalifikační jízdě zranil lyžař Maximilián Baierl, a proto neměli žádnou šanci na umístění a skončili na posledním 14. místě. Bohužel Maximiliána v Rudníku závodit neuvidíte, protože léčba kolena bude trvat minimálně 14 dní. Maximiliána bez rozmýšlení nahradí další Rudníčák Honza Vaněk, který se tímto stává dalším členem SMX racing teamu Rudník (snad stihneme zajistit licenci). Honzo super, že do toho jdeš!

Záznam (cca 12 min) ze závodů v Letohradě s rozhovorem našich borců Michalem a Pepou a pozvánkou na druhý podnik do Rudníku můžete sledovat na i-vysílání České televize v pořadu Svět motorů.