Rudnická Rokle & SMX Racing team Rudník

Rudník - 22.1.2017

A pohádka pokračuje. Další posádka SMX racing teamu Rudník vystoupila na stupně nejvyšší, a to na druhém podniku MČR v motoskijöringu, který se konal na domácí trati v Rudníku. Pavel Dvořáček s lyžařem Petrem Čížkem se před domácími fanoušky umístili na krásném 3. místě. Na to, že spolu jeli úplně poprvé, tak je to super výsledek.

Pavel s Petrem se během dne postupně sehrávali a dokonce vyhráli jednu z kvalifikačních jízd. Z kvalifikace postoupili ze 7. místa do finále A, kde předvedli, že jejich vzrůstající výkonost během dne, nebyla náhodná. Kluci jen tak dál!

Další posádka našeho týmu, která se probojovala díky vyrovnaným výkonům v kvalifikaci přímo do finále A, byla ve složení, Michal Plíhal s lyžařem Josefem Poulem. Klukům se bohužel finále úplně nepovedlo, a proto skončili na 9. místě. Přesto se celkově v seriálu drží na krásném 5. místě, s minimální ztrátou dvou bodů na 3. místo.

Naše třetí posádka, jezdec Pavel Šmahel s novým lyžařem Honzou Vaňkem, bojovali s technikou a sbírali cenné zkušenosti v jejich první motoskijöringové sezóně. Ve finále B se snažili získat vytoužené 2. místo a postoupit do finále A, ale zkušený matador tohoto krásného a nevyzpytatelného sportu Honza Zářecký s lyžařem Karlem Mlynářem, byli pozorní a druhé, postupové místo si uhájili. Pavel s Honzou, tak skončili ve finále B na 3. a celkově na 11. místě.

Ve třídě HOBBY (Orlický pohár), se ukázali ve velmi dobrém světle Tomáš Nývlt s lyžařem Pavlem Horákem. Z 36 posádek se umístili na krásném 14. místě. Všem našim jezdcům děkujeme za reprezentaci SMX racing teamu Rudník a přejeme pohodu a dobré výkony v dalších závodech seriálu. Dále bych chtěl jménem SMX racing teamu Rudník poděkovat všem členům týmu, kamarádům a kamarádkám za pomoc při pořádání závodů v Rudníku. Moc si vaší pomoci vážím. Pavel Šmahel starší.