Rudnická Rokle & SMX Racing team Rudník

Motoskijöring 2017

První sezóna MČR v motoskijöringu 2017 dopadla pro SMX racing team Rudník nad očekávání. Celý seriál MČR v motoskijöringu absolvovaly tři posádky našeho týmu. Svoji první sezónu v motoskijöringu odjel Pavel Šmahel se třemi lyžaři. S Maximiliánem Baierlem závodili v Letohradě, Honzou Vaňkem na domácí trati v Rudníku,

Horním Městě u Rýmařova a Klášterci nad Orlicí. Poslední dva podniky jel s Pavlem Kuba Langhamr z Úpice. Původní záměr byl, že se Pavel zúčastní hlavně juniorského MČR, ale vzhledem k tomu, že se junioři na žádném z šesti podniků nesešli, tak jel na silnější motorce (KAWASAKI 450 4T) mezi seniory. Nejlepšího umístění v této sezóně Pavel dosáhl v Dobřanech, a to s lyžařem Jakubem Langhamerem. Po vítězství v „B“ finále se kvalifikovali do finále „A“, kde skončili na 8. místě. Celkově se v seriálu MČR v motoskijöringu 2017 tato posádka umístila na krásném 11. místě.

Hodně úspěšnou a od ostatních stabilní posádkou byli Michal Plíhal s lyžařem Pepou Poulem. Kluci jeli celou sezónu skvěle a byli velkým překvapením celého seriálu MČR v motoskijöringu 2017. Hned na prvním závodě v Letohradě svým 3. místem překvapili a dali na vědomí všem favoritům, že s nimi musí počítat, a že je pravděpodobně budou připravovat o cenné body do celkového hodnocení. Michal s Pepou ve zbytku sezóny už na stupně nejvyšší nedosáhli, ale vždy se dostali do „A“ finále, kde brali 2x 5. místo, 1x 7. a 2x 9. místo. Celkově se v seriálu MČR v motoskijöringu 2017 tato posádka umístila na krásném 7. místě.

Nejúspěšnější týmovou posádkou letošního ročníku MČR v motoskijöringu byl věkem ještě junior a druhý nejmladší účastník seriálu Pavel Dvořáček s lyžařem a trojnásobným Mistrem ČR v motoskijöringu Petrem Čížkem. Ani Pavel se však neobešel bez pomoci dalších dvou lyžařů, a to Tomáše Nývlta (závody v Letohradě) a Tadeáše Majvalda (závody v Chotčinách u Chýnova). Kluci nahradili Petra Čížka, když byl nemocný a pomohli získat Pavlovi opravdu hodně důležité body do celkového hodnocení. Pavel Dvořáček s Petrem Čížkem spolu poprvé jeli na domácí půdě v Rudníku. Byl to druhý podnik seriálu a bylo vidět, že se během dne jízdu od jízdy zlepšovali. K radosti jejich a cca tisícovky diváků vybojovali na hodně zmrzlém terénu skvělé 3. místo. Byl to velký příslib do dalších závodů, a že to nebylo umístění náhodné, dokazovali na dalších podnicích v seriálu. V ostatních závodech jeli velmi dobře, ale několik pádů v nepravou chvíli jim nedovolilo vystoupat na stupně nejvyšší. To však neplatilo na závěrečném podniku seriálu v Dobřanech, pro Pavla domácí trati. Domácí trati proto, že předsedou AMK Dobřany je Pavlův dědeček Josef Švorc a s pořádáním pomáhá opravdu celá rodina. Takže motivace byla veliká. Už od první kvalifikační jízdy bylo zřejmé, že se Pavel s Petrem budou prát o stupně nejvyšší. V prvních dvou kvalifikačních jízdách byli na 2. místě a poslední kvalifikační jízdu dokonce vyhráli. Celkově postoupili do „A“ finále z druhého místa a dva body za umístění v kvalifikaci si připsali do celkových výsledků seriálu. V desetičlenném finále, jsme poprvé měli tři posádky. V tomto posledním „A“ finále sezóny, šlo opravdu o hodně. Tři vedoucí posádky mohly získat titul a naše dvě posádky se mohly dostat na celkové 5. místo v seriálu. Jak jsem již zmínil, Pavel s Petrem jeli opravdu celý den skvěle. Ne jinak tomu bylo v deseti kolech „A“ finále na Dobřanském závodišti a poprvé v sezóně Pavel s Petrem nenašli přemožitele. Pro Pavla Dvořáčka, to bylo úplně první vítězství v motoskijöringové kariéře. Petr Čížek jich už zažil hodně (10), ale na jeho radosti to nebylo znát. Jak sám Petr říká „mám obrovskou radost z výsledku a taky z toho, že držím ještě pohromadě“. Celkově se v seriálu MČR v motoskijöringu 2017 tato posádka umístila na skvělém 5. místě. Pavel Dvořáček dostal ještě individuální ocenění za skokana roku 2017.

Další týmovou posádkou byli Tomáš Linek s jezdcem Tomášem Špačkem. Kluci se domluvili den před závodem v Dobřanech. Pro Tomáše to byla úplně první zkušenost s motorkou na sněhu. Kluci bohužel nepostoupil z „B“ finále, ale přesto skončil na pěkném 12. místě.
Všem jezdcům a lyžařům, jménem SMX racing teamu Rudník gratuluji k jejich super výsledkům a zároveň jim děkuji za velmi profesionální přístup a reprezentaci našeho týmu.

Horní Město u Rýmařova - 28. ledna 2017

Klášterec nad Orlicí - 29. ledna 2017

Chotčiny u Chýnova - 5 února 2017

Dobřany v Orlických horách - 12. února 2017