Rudnická Rokle & SMX Racing team Rudník

Představení jezdců

Ve velmi příjemném, ale pro motoristický sport netypickém prostředí Rudnického zámku, se pro sezónu 2017 představili jezdci SMX racing teamu Rudník. Po zahájení a přivítání všech zúčastněných, Pavel Šmahel st. s Jiřím Povolným všem přiblížili, kdy a za jakých okolností vznikl tým SMX Racing team Rudník.

Po té zhodnotili velmi úspěšnou sezónu 2016 a motoskijöringovou letošní zimu. Poděkovali jezdcům Robertu Kadlecovi a Petru Matěnovi za reprezentaci SMX racing teamu Rudník a popřáli jim hodně zdaru v jejich novém působišti. Dále představili nové jezdce Antonína Macha, Jakuba Pecolda, Dominika Dytrta, Maximiliána Baierla, Bohuslava Vrablika, Jana Hlubučka, Radka Poznara a Michala Soukupa. Až na Radka Poznara to jsou všechno místní kluci, kteří se rozhodli, že začnou závodit. Tak uvidíme, jak se jim bude dařit. Novými jezdci jsou také Michal Pňáček a Dominik Dytrt. Jsou to malí kluci, kteří nás budou reprezentovat v té nejnižší kubatuře 50 ccm. Michal začíná závodit, ale Dominik se v loňské sezóně umístil na krásném 2. místě v krajském přeboru. Klukům budeme držet palce a budeme se snažit, aby z nich vyrostli opravdu dobří závodníci. Jak se říká, největším želízkem v ohni je náš staronový, juniorský jezdec Pavel Dvořáček. Proč staronový, protože Pavel za SMX racing team Rudník jel v loňské sezóně krajský přebor (přeborník kraje), MMČR a všechny závody, které jsme pořádali v Rudnické rokli. Ostatní závody jezdil za Zejax Chrudim. V dresu Zejaxu Chrudim se Pavel stal juniorským vicemistrem ČR a SR ve třídě 125 ccm. Od letošní sezóny je Pavel jezdcem SMX racing teamu Rudník na plný úvazek s tím, že Jarmil Zelenda (Zejax Chrudim) bude Pavla i nadále trénovat. Pavel si ve středu zlomil klíční kost, takže sezóna pro něj nezačala zrovna šťastně.

Po představení nováčků komentátoři Pavel s Jirkou postupně zvali všechny jezdce k sobě na pomyslné pódium a prezentovali, jakých soutěží se jednotliví jezdci zúčastní a představili dizajny polepů a dresů pro sezónu 2017. Jsme velmi rádi, že pozvání přijali zástupci obce Rudník pan starosta Ing. Aleš Maloch a pan místostarosta Ing. Jiří Stuchlík, kteří poděkovali jezdcům za reprezentaci obce Rudník a přislíbili materiální i finanční podporu pro rok 2017, za což jim děkujeme.

Po krátké přestávce se ke slovu dostali také bývalí jezdci AMK Rudník pan Petr Kuchař st., František Jirka a Milan Roudný, kteří vyprávěli o tom, jak se v Rudníku v roce 1966 začínalo a popřáli všem jezdcům hlavně hodně zdraví. Dále se setkání zúčastnil předseda SMS motokrosu Pardubice pan Martin Novotný, který všem přiblížil změny a plány pro regionální motokros (krajský přebor). Plejádu hostů uzavřel bývalý trenér a spoluzakladatel SMX racing teamu Martin Šťastný, který ve svém vystoupení zavzpomínal na začátky týmu, svoji bohatou závodní kariéru a mluvil o tom jak krásný sport všichni děláme. Samozřejmě nechyběli zástupci sponzorů a zástupci fanklubu. Celkem se v útulném sále a příjemné atmosféře bavilo a živě diskutovalo cca 70 lidí. Někteří kratší dobu a někteří až do rána. Prostě super mejdan!!!

Děkujeme všem zúčastněným, paní Baierlové za propůjčení zámeckého sálu, paní Nosskové za květinovou výzdobu a panu Jaroslavu Olšovi st. a jeho týmu za přípravu krásného rautu. Dále děkujeme všem sponzorům, obci Rudník a fanouškům za podporu.