Rudnická Rokle & SMX Racing team Rudník

Vranov a Opatov - 15. a 16.4.2017

Prezentací bylo dost a teď budeme zase závodit. Dlužím vám report z dvou minulých víkendů. Tomáš Linek (Bobr) se zúčastnil motokrosových závodů ve Vranově u Brna (Meteorit Cup) a naši jezdci také bojovali o první letošní body prvním podniku Nova Motocross Cup v Opatově.

Tomáš ve Vranově nakonec nezávodil, protože po kvalifikaci starších veteránů došlo k tragédii. Místní motokrosová legenda Miroslav Štaud ml. padl k zemi a bohužel zemřel přímo na závodišti. Tato tragická událost všechny hluboce zasáhla a pořadatel závod předčasně ukončil. Čest jeho památce.

V závodě NOVA MOTOCROSS CUPU 2017 V Opatově se představilo několik jezdců SMX racing teamu Rudník. Dominik Dytrt si v letošní sezóně poprvé zazávodil a v nejnižší třídě 50 ccm obsadil 7. místo z jedenácti zúčastněných závodníků. Poprvé letos závodil také Honza Wiesner a vůbec ne špatně. V nabité třídě 21 - 32 let skončil na 17. místě ze 45 zúčastněných jezdců. Jen tak dál Hozo. Ve stejné třídě závodil také Michal Plíhal. Michal se letos trochu trápí. V Třemošnici Michala zlobila motorka a v Opatově měl už v první rozjížďce nepříjemný pád, a proto do druhé jízdy už nemohl nastoupit. Naštěstí se karambol obešel bez vážnějšího zranění, a proto Michala uvidíme na dalších závodech. Smolný den měl také Tomáš Linek, který ve třídě 33-44 let jel velmi dobře, ale závada na motorce ho zastavila a bylo po závodech. Škoda. Další závody jsou 6. 5., a tak má Tomáš dostatek času na opravu. Jak už se stává v letošní sezóně tradicí, ve stejné třídě nenašel mezi 44 jezdci přemožitele Tomáš Nývlt. Tomáš vyhrál kvalifikaci a obě rozjížďky, a proto si zasloužil vystoupit na stupeň nejvyšší. Super!!! Jen tak dál Tome.

Jediným našim zástupcem ve třídě LICENCE byl Pavel Dvořáček. Pavel měl smůlu v přípravě na sezónu, protože si zlomil klíční kost a zranění ho vyřadilo na dlouhý měsíc bez motorky. V sobotu byl Pavel po měsíční pauze poprvé trénovat a v žádném případě neplánoval druhý den závodit v Opatově. Opak byl pravdou. Ráno volal Pavel Dvořáček st., že to jedou zkusit. Z té zkoušky bylo krásné 5. místo z třiceti závodníků, hned za Michalem Votroubkem. Pro Pavla to byla zkouška na MMČR v motokrosu, které pořádal Dalečín 23. 4. Věděli jsme, že v Dalečíně neudělá žádný extra výsledek, protože z důvodu zranění chybí fyzička. Šlo hlavně o to, aby si Pavel postupně zvykal na zátěž a dostal se do závodního tempa. Velkým pozitivem bylo to, že se kvalifikoval do závodu ze 13. pozice a na první desítku ztrácel jenom setinky. Dalším pozitivem byli starty v obou rozjížďkách. V první rozjížďce Pavel odstartoval okolo 13. místa a ve druhé byl v první zatáčce dokonce druhý. Pavel nakonec skončil v obou závodech na 24. místě z 39 jezdců. Je prostě potřeba jezdit, jezdit, jezdit a vyvarovat se dalších zranění.

Všem jezdcům gratuluji k jejich výsledkům a za reprezentaci SMX racing teamu Rudník děkuji. Děkuji také sponzorům, mechanikům, rodičům a fanklubu za podporu. O tomto víkendu budou naši jezdci (Tomáš Linek, Dominik Dytrt, Michal Plíhal, Honza Wiesner, Tomáš Linek a další) závodit na druhém podniku NOVA MOTOCROSS CUPU 2017 V Benátkách nad Jizerou. Jarda Vopršal a Pavel Dvořáček se představí v Krásné Lípě na druhém podniku MMČR motokrosu juniorů 2017. Přeju všem klukům, aby se jim dařilo a hlavně nic nestalo.

Za SMX racing team Rudník Pavel Šmahel st.