Rudnická Rokle & SMX Racing team Rudník

Liberec - 1. a 2.7.2017

Výsledky závodníků SMX Racing team Rudník v první polovině července. Hned první a druhý den prázdnin se v Libereckém Vestci konaly další dva podniky MISTROVSTVÍ ČR CROSS COUNTRY OPEN 2017, které pořádal místní KOVOM RACING TEAM LIBEREC.

Touto cestou bych za SMX Racing team Rudník chtěl dodatečně poděkovat pořadatelům za skvělé závody a poskytnutí zázemí pro jezdce a fanklub. Sobotní den byl pro náš tým výjimečný, protože poprvé v historii se v Rudnickém dresu postavila na start ŽENA. Touto odvážnou průkopnicí je Pavlína VERBNÁ. Pavlína jela svůj první závod v životě. Bohužel musela cca po 30 minutách z důvodu poruchy na motorce (nefunkční spojka) odstoupit, ale přesto Ti jménem našeho týmu gratuluji k premiéře a přeji do dalších závodů více štěstíčka. Štěstí by o tomto víkendu bylo potřeba mnohem víc i pro ostatní. Hned první dopolední závod nedojeli Maximilián BAIERL (zlomený prst) a Martin BERAN (bolestivě naražená noha). Jakub PECOLD se ve své třídě umístil na 5. místě, Bohouš VRABLIK na 8. místě a Honza HLUBUČEK na 10. místě. Nejlépe se v poháru CAMS umístil Radek POZNAR. Již se stalo tradicí, že se Radek umístil ve své třídě na 1. místě. Gratulace Radku.

V odpoledním závodě se v elitní třídě MČR I umístil na skvělém 3. místě Tomáš NÝVLT. Tomáše překonal pouze Jan Baláž a Milan Engel. Tome skvělé. Jen tak dál. Ve třídě MČR II náš tým reprezentovali dva jezdci. Radim NOSSEK a Pavel ŠMAHEL ml. Radim sice dobře odstartoval, ale celým závodem se protrápil a skončil na 6. místě. Pavel sice špatně odstartoval, ale ve druhém kole už projížděl časomírou na 1. místě a tento stav se až do konce závodu nezměnil. Gratulace Pavle. Ve třídě 80 ccm sbíral zkušenosti Miloš KLIMEŠ. Miloš si dojel pro 5. místo a celkově se drží na skvělé 3. příčce.

Ve třídě HOBBY reprezentoval rudnický tým Tonda MACH. Tonda skončil z 57 účastníků na hodně dobrém 17. místě. Michal SOUKUP ve Vestci bohužel nestartoval, protože měl motorku v servisu, ale úspěšně se ujal role fandy a celý víkend hnal kamarády za co nejlepším výsledkem. S HOBBY závodem se jely také dvojice ELITE a dvojice HOBBY. Ve třídě ELITE se přestavili se zlomeným prstem Maximilián BAIERL a Pavlína VERBNÁ. Tato smíšená dvojce skončila na 6. místě. Ve třídě HOBBY se na pěkném 8. místě umístili Bohuslav VRABLIK a Jakub PECOLD.

V neděli čekala na závodníky opravdu hodně rozbahněná trať, která byla pro závodníky připravena v opačném směru, než v sobotu. Z našich jezdců jeli dopoledne bojovat s blátem Maximilián BAIERL, Jakub PECOLD, Bohuslav VRABLIK, Honza HLUBUČEK a Miloš KLIMEŠ. Maximilián skončil se zlomeným prstem na 11. místě, Honza HLUBUČEK na 10. místě, Bohouš VRABLIK na 7. místě a Miloš KLIMEŠ si oproti sobotě polepšil tak, že dojel na pěkném 4. místě. Nejlépe se dopoledne umístil Jakub PECOLD, který si vyjel 3. příčku. Gratulace. Radek POZNAR a Martin BERAN nezávodili. Pavlína se šetřila na odpolední dvojice.

V prestižní třídě MČR I se nedařilo Tomášovi NÝVLTOVI, protože jel na půjčené motorce a podle jeho slov po závodě, to opravdu nebylo ono. Bylo z toho 4. místo. Radim NOSSEK si ve třídě MČR II polepšil a skončil na pěkném 5. místě. Pavel ŠMAHEL ml. musel bohužel odstoupit z prvního místa (porucha motoru) a pravděpodobně definitivně přišel o šanci bojovat o celkové prvenství.

Odpoledne se naši jezdci zúčastnili závodů dvojic ELITE a HOBBY. Ve třídě ELITE se na 5. místě umístili Pavlína VERBNÁ s Bohuslavem VRABLIKEM a na 4. místě Miloš KLIMEŠ s Josefem BONISCHEM. Ve třídě HOBBY, si na tzv. bednu za 3. místo vyskočili Maximilián BAIERL s Honzou HLUBUČKEM. Gratulace.