Rudnická Rokle & SMX Racing team Rudník

Nová Paka - 8.7.2017

Dalším podnikem v měsíci červenci, bylo MMČR motokrosu juniorů. Přes prvotní zprávu, že závody pořadatel neuskuteční, se závody v Nové Pace pořádaly. Pořadatel své stanovisko přehodnotil a ukázalo se, že rozhodnutí bylo správné. Jediným negativem byla nízká účast jezdců.

SMX Racing team Rudník reprezentovalo hned trio závodníků. V nejslabší třídě 50 ccm se teprve po druhé ve své závodní kariéře postavil na start nejmladší týmový jezdec Dominik DYTRT. Dominik si v první rozjížďce vybojoval 12. místo a ve druhé si o jednu příčku polepšil. Celkově se v Nové Pace umístil na 12. místě. Gratulace k výsledku.

Ve třídě 85ccm náš tým reprezentoval Jaroslav VOPRŠAL. Jarda jel na domácí trati, ale trochu ho svazovala nervozita, protože doma chtěl zajet, ale nebylo to úplně to, co si představoval. Když se hodně chce, tak to někdy prostě nejde. V první jízdě skončil na 14. příčce a v té druhé si o jednu příčku polepšil. Celkově Jarda skončil na 13. místě. Gratulace k výsledku. Jarda se v seriálu drží na krásném 10. místě. Jen tak dál Jardo.

Posledním jezdcem SMX Racing teamu Rudník, který se představil na závodišti v Nové Pace, byl ve třídě MX2 junior Pavel DVOŘÁČEK. Pavel v této sezóně nemá moc najeto, protože si hned na začátku sezóny zlomil klíční kost. Ani do Nové Paky nejel v optimální pohodě, protože v týdnu strávil jeden den v nemocnici na kapačkách a hodně se zvažoval jeho start. Nakonec se Pavel rozhodl pro start a 4. místo v kvalifikaci trochu napovědělo, že by to nemuselo být tak špatné. V prvním závodě se Pavlovi povedl start a hned se usadil na druhém místě. Do cíle přijel na výborné 3. příčce. Ve druhé jízdě se Pavlovi povedlo odstartovat ještě lépe a polovinu závodu odjel na prvním místě, ale v druhé polovině se logicky projevily zdravotní problémy a nakonec byl Pavel v cíli na 4. místě. Celkově však bral 3. příčku a zajistil si nejlepší výsledek v tomto ročníku MMČR juniorů. Velká gratulace.

Za zmínku ještě stojí výsledek Jirky HUBÁLOVSKÉHO, protože Jirka by se měl už na příštím podniku v Horním Újezdě představit v dresu našeho týmu. Jirka skončil v Pace celkově na 7. místě a v seriálu si drží 4. příčku se ztrátou pouhých deseti bodů na třetího. Jirku neuvidíme za 14 dní v Rudníku, protože byl nominován na MS juniorů. Ať se daří.