Rudnická Rokle & SMX Racing team Rudník

Petrovice u Karviné - 16.7.2017

Zatím posledním odjetým závodem v tomto měsíci, bylo MMČR BUKSA/ADOS MOTOCROSS v Petrovicích u Karviné. Na tomto podniku jsme měli jediného zástupce a tím nebyl nikdo jiný, než Pavel DVOŘÁČEK. Pavel nejel do Petrovic s žádnými ambicemi.

V podstatě za posledních 14 dní nic nenatrénoval a bez tréninku se nedá konkurovat početnému poli skvělých jezdců. V Petrovicích se, ale děly věci. Kvalifikační časy dávaly velkou naději na celkový úspěch a šestá pozice na startu se zdála být snem. V prvním finálovém závodě se Pavlovi povedl start a usadil se na 3. místě ve vláčku, ale ještě v prvním kole přišel pád a propad o cca třicet míst. Pavla tento karambol nerozhodil, ba naopak. Bojoval o každou příčku a díky skvělému výkonu se v cíli objevil na super 12. místě. První letošní body z tzv. velkého mistráku byly na světě. Do druhé finálové jízdy Pavel nastupoval s tím, že zkusí zase dobře odstartovat a udržet pozici po startu co nejdéle. Start se povedl nad očekávání a jen jedno místo chybělo k vytouženému holeshotu. Dvacet minut Pavel jezdil na 2. příčce za Bence SZVOBODOU, ale tempo závodu bylo opravdu hodně vysoké a síly postupem času ubývaly. Pavel musel zvolnit, aby vydržel se silami do konce závodu a tím přišel o dvě příčky, ale 4. příčka je opravdu bomba. Celkově z toho bylo 7. místo a 27 bodů do tabulky. Nejlepší výsledek na MMČR BUKSA/ADOS MOTOCROSS a 21. místo v seriálu. Velká gratulace.

Děkuji jezdcům za reprezentaci SMX Racing teamu Rudník a všem co vás ve vašich výkonech podporují. Níže přikládám odkaz na oficiální report ze závodu z Petrovic a termíny, kdy máte možnost shlédnout na ČT sport záznam v pořadu "Svět motorů":

ČT sport - Svět motorů - Petrovice ukázali svoji sílu

  • středa 19.7.2017 22:55 hod.
  • čtvrtek 20.7.2017 9:55 hod.
  • neděle 23.7.2017 4:45 hod.
  • neděle 23.7.2017 8:40 hod.

Těším se na vás v Rudníku 29. – 30. 7. 2017 na tradičním závodě O PUTOVNÍ POHÁR RUDNICKÉ ROKLE a Krajský přebor SMS Pardubice. Přijďte podpořit naše jezdce na domácí půdě.

Pavel Šmahel st. - SMX Racing team Rudník